De afbeelding van de kleutergroep uit het jaar 1979-1980 van Juf Lisette is door zeer veel mensen bekeken en we kunnen rustig zeggen dat het plaatsen van de foto een succes is.
Wij gaan het nu over de foto hebben die wij vorige week voor de eerste keer in onze rubriek hebben gezet. Op deze afbeelding stonden een man, een auto van het merk ’DAF’ en een benzinepomp waar ’AVIA’ benzine werd getankt. Dat is allemaal duidelijk. Wie de man is op de foto was voor velen geen probleem maar niet iedereen heeft ’Jan Mathijssen’ herkend. Jan, die ook wel ’jonge Jan’ werd genoemd. Zijn vader was bij iedereen bekend als Jan Mathijssen (ouwe Jan). De zoon van Jan Mathijssen (jonge Jan) noemde men ’Kleine Jan’.
Op de foto staat Jan voor zijn benzinepomp aan de Baarleseweg, daarnaast had hij een fietsenwinkel en achter het huis stond een fietsenreparatiegebouw en ook nog een benzinepomp voor bromfietsen. Jonge Jan was net als zijn vader postbode. Kleine Jan is later onderwijzer geworden en is al heel lange tijd zeer actief bij harmonie en drumband Vlijt en Volharding. Marij (de vrouw van Jan (kleine Jan) was (is) al zeer lang actief bij de majorette.
We komen terug op Jan Marhijssen (Jonge Jan). Iedereen in ons dorp Alphen kende Jan, maar helaas is hij op veel te vroege leeftijd overleden. Jan was geboren in 1925 en al in 1973 overleden.
Op de foto zien wij op de achtergrond nog de vroegere stanzerij van Vaarten. Rechts boven op de afbeelding zijn de hoge bomen te zien naast het museum. Helemaal links onder kun je nog net een stukje zien van het hekwerk van de tuin van Geert Laurijssen, de buurman van de familie Mathijssen.
Als nieuwe foto voor deze week hebben wij een exemplaar afgebeeld van een groepje jongelui. Onze vraag is natuurlijk weer: ’Wie zijn (is) dit?’ Heel scherp is de foto niet, maar hopelijk kunnen jullie ons helpen om de namen van deze groep aan ons te vertellen.
Reacties weer graag aan: of . Frans kun je bellen om gegevens door te geven: tel: 06230239255.
Graag weer tot een volgende aflevering.