In de regio gebeurt veel rondom corona om de economie en de participatie op gang te houden.
Voorbeelden hiervan zijn:
- Businesscoaches
- Website waar personeelsvraag en aanbod door ondernemers uitgewisseld kan worden
- Webinars
- Gratis online cursussen voor Brabanders
- Enz
Voorbeelden van initiatieven zijn:
STATION88
Zij geven aan te zorgen voor eenduidige informatie voor ondernemers in de regio Midden-Brabant. Dat ondernemers gehoord worden en steun krijgen. Ze laten positieve ondernemersverhalen horen wat inspireert en stimuleert om te ondernemen.
Zij doen dit door: Het uitbrengen van een infographic over corona en de regelingen voor ondernemers Het coronavirus wat betekent dit voor jou als ondernemer?; Het uitbrengen van een Q&A met betrekking tot corona en de hulp voor ondernemers in een Vraagbank; Het opzetten en laten groeien van een poule van businesscoaches die ondernemers bijstaan en meedenken over creatieve oplossingen om omzet veilig te stellen, te genereren of risico te minimaliseren (met inmiddels 15 coaches). Kijk hiervoor bij Programma; Ze ontwikkelen korte, inspirerende filmpjes van ondernemers die de kansen benut hebben en op creatieve wijze hun business hebben verlegd. zie hiervoor Het roer om.
Zij hebben ook de meeste fysieke programma’s omgezet naar Webinars. Inmiddels bieden ze wekelijks weer 2 programma’s aan, alleen nu online.
Station 88 heeft, conform subsidievoorwaarden van de provincie Noord Brabant, een coördinerende functie voor alle werkgeversdienstverlening in de regio Midden Brabant. Het is dus nadrukkelijk niet de bedoeling om bestaande dienstverlening over te nemen. De komende tijd wordt waar nodig nog nadere detail- en werkafspraken gemaakt waar dat nog nodig is.
STARTUP SUPPORT
Voor ondernemer die moeite hebben om de juiste koers in deze coronacrisis, te bepalen:
Bij Braventure kun je je aanmelden voor een ‘Online startup support’.
OVERBRUGGINGSKREDIET STARTUPS
Het kabinet heeft bekendgemaakt €100 miljoen beschikbaar te stellen voor overbruggingsleningen aan startups, scale-ups en innovatieve MKB-bedrijven. De leningen zullen verstrekt worden via regionale ontwikkelingsmaatschappijen in Nederland, voor onze regio is dat de BOM.
Klik hier voor wat de BOM voor jou kan betekenen.
SAMEN WERK
Een website die bedrijven in Midden Brabant samenbrengt die tijdens de Corona periode personeel beschikbaar hebben of juist medewerkers tekort komen. De website is gemaakt door en voor ondernemers en is in samenwerking met WerkHart en Ondernemersakkoord ontwikkeld. Zie: www.werk-samen.nl
BRABANT LEERT
Door het coronavirus werken veel mensen thuis. Veel mensen gebruiken deze tijd juist ook om na te denken over hun eigen ontwikkeling. Daarom biedt het platform www.brabantleert.nl een breed online aanbod aan gratis cursussen. Zowel voor de volgende stap bij de eigen werkgever of juist om een hele nieuwe uitdaging aan te gaan. Het is een initiatief van de provincie Noord Brabant, VNO/NCW, Leren en werken, alle arbeidsmarktregio’s in Noord Brabant, Skillstown en HIVE. Partners hebben tempo gemaakt met het bieden van dit platform, mede ook met het oog op het benutten van kansen om een “leven lang leren” nu breed en goed bij zoveel mogelijk mensen en bedrijven te introduceren en mogelijk te maken. De business case voor de middellange termijn wordt momenteel uitgewerkt.
ANDERE HANDIGE LINKS:
Regionaal
Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant
Landelijk
Het coronavirus: check hier je regelingen