Bezorgde ouders en wethouder fietsen voor een beter verlicht fietspad langs de N639 tussen Chaam en Ulvenhout
Dagelijks fietsen veel jongeren uit Chaam naar school in Breda. Ouders maken zich zorgen over de slechte verlichting van het fietspad van de N639 (Bredaseweg) tussen Chaam en Ulvenhout. De weg is weliswaar opgeknapt, maar de fietspaden zijn minder verlicht dan voorheen. Wethouder Frank van Raak van Alphen-Chaam vindt het ook belangrijk dat kinderen veilig naar school kunnen fietsen, zeker als de dagen kort zijn. Om het standpunt van de bezorgde ouders en de wethouder kracht bij te zetten wordt er woensdagochtend 8 januari om 07.30 uur gezamenlijk gefietst van Chaam richting Breda.
Frank van Raak: “We vragen bezorgde ouders, scholieren en iedereen die een beter verlichte N639 belangrijk vindt om woensdagochtend een stuk mee te fietsen. Zo willen we de gedeputeerde Christophe van de Maat van de Provincie Noord-Brabant, die verantwoordelijk is voor de (sociale) veiligheid van de N639, overtuigen dat dit probleem opgelost moet worden. Dat kan bijvoorbeeld door innovatieve verlichting aan te brengen op de stukken waar het fietspad door de beboste gebieden gaat. Ik heb enkele maanden geleden onze zorgen onder de aandacht gebracht bij de gedeputeerde.”
Meefietsen
“Bezorgde ouders, scholieren en iedereen die een beter verlichte N639 belangrijk vindt, vraag ik om woensdagochtend 8 januari een stuk met me mee te fietsen. We verzamelen om 07.15 uur op het parkeerterrein van voormalig Ouweland Transport (Bredaseweg 56, Chaam). Vervolgens fietsen we gezamenlijk over de N639 tot aan de Geersbroekseweg. Dat is ongeveer drie kilometer. Vervolgens fietsen we via de andere kant van de weg weer terug naar Chaam. Zorg wel voor goede fietsverlichting en een reflecterend hesje!”, aldus wethouder Van Raak.