Biobased isolatiematerialen, gemaakt uit duurzame bronnen zoals stro, vlas of vezelhennep, zijn een groene andere keuze voor traditionele isolatiematerialen. Naast hun isolerende eigenschappen zijn deze materialen ook milieuvriendelijker. In een stap naar een duurzamere toekomst zullen woningeigenaren en Verenigingen van Eigenaren (VvE’s) vanaf 2024 een extra financiële aanmoediging krijgen voor het gebruik van biobased isolatiematerialen bij isolatieprojecten.
Deze nieuwe subsidiebonus is een aanvulling op de bestaande subsidie ‘Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing’ (ISDE) en is specifiek gericht op het bevorderen van het verduurzamen van woningen. Particuliere woningeigenaren kunnen hier gebruik van maken.
De hoogte van de extra subsidie hangt af van het type isolatiemaatregel dat wordt uitgevoerd. Meer informatie hoe je de subsidie kunt aanvragen vindt u op de website van Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
Meer informatie over de subsidiemaatregelen lees je hier: rvo.nl/subsidies-financiering/isde/wijzigingen-2024