Gisteren, donderdag 9 juni, hoorden duizenden leerlingen of ze geslaagd zijn voor hun schooldiploma. Op die dag kregen leerlingen van het vmbo (theoretische en gemengde leerweg), havo en vwo de uitslag van het centraal schriftelijk examen. Daarnaast is er dit jaar, net als vorig jaar, nóg een uitslagdatum: leerlingen van het vmbo-kader en -basis horen op woensdag 15 juni of ze geslaagd zijn.
Als wij om ons heen kijken, dan zien wij in Alphen-Chaam veel vlaggen uithangen. Het kan haast niet anders; daar wonen jongeren die dus geslaagd zijn!
Namens de OnsAlphenChaam verbinders: GEFELICITEERD!!
Voor ons zijn jullie ‘heroes’! Jullie hebben door een pandemie onverwachte extra drempels en hordes getroffen, op weg naar de eindstreep. Lange tijd waren vertrouwde roosters, ritmes, routines en rituelen verdwenen. Veel leerlingen hebben een groot deel van hun schoolperiode hun houvast verloren in een fase die ook zonder pandemie tóch al zo anders, intens en uitdagend is.
Hun doorzettingsvermogen leverde deze leerlingen uiteindelijk niet alleen hun felbegeerde diploma op, maar ook de nodige waardevolle inzichten en ervaringen.
Wij kunnen ons voorstellen dat dit niet voor alle leerlingen het geval is. Dat niet iedereen gisteren een positieve uitslag heeft ontvangen en nu voor herkansingen moeten gaan. Wij wensen hen hier heel veel succes mee!!
Voor de geslaagden: Nu lekker genieten!!