Klankschaalconcert
Een klankschaalconcert is een rustgevende luisterervaring waarbij je comfortabel ligt of zit en wordt omringd door klanken van klankschalen, gongs en andere akoestische instrumenten. Het is géén concert in de traditionele zin van het woord, je hoeft niets te doen of op te letten. Het gaat juist om ontspannen luisteren en
voelen wat de klank met je doet.
De klanken hebben een natuurlijke werking op lichaam en geest. Veel mensen ervaren dat ze makkelijker tot rust komen, minder in hun hoofd zitten en dat spanningen in het lichaam afnemen. De trillingen van de instrumenten worden niet alleen gehoord, maar kunnen ook gevoeld worden, alsof ze je hele systeem tot
ontspanning uitnodigen.
Iedereen ervaart het op zijn eigen manier. Sommigen dommelen wat weg, anderen blijven alert en merken vooral dat ze dieper ademen of bewuster gaan voelen. Alles is goed. Het doel is simpel: een moment van rust, vertraging om te herstellen van de dagelijkse stress in een vaak drukke wereld.
Ervaring is niet nodig, alleen een open houding. Neem een matje of deken mee, trek iets comfortabels aan in laagjes, het kan tijdens het concert zowel warm als fris aanvoelen en gun jezelf dit uur van ontspanning.
Praktische informatie:
Datum: Zondag 19 oktober 2025
Locatie: Ledevaertkerk aan de Dorpsstraat 1, Chaam
Aanvang: 14.30 uur
Inloop: Vanaf 14.15 uur
Kosten: € 7,50 cash of met QR code
Graag aanmelden bij:
Duur: Het concert duurt 60 minuten
Na afloop:
o Er is thee met iets lekkers
o Je kunt rustig navoelen wat het concert met je heeft gedaan
o Er is ruimte om vragen te stellen als je daar behoefte aan hebt
Meenemen: Een matje, dekentje om onder en of op te liggen, tets voor onder je hoofd als je dat prettig vindt en een flesje water.