Vandaag staan Wilfried Baeten, Arie van Gorp en Bjorn van Blerk in het Zonnetje!
Dit heeft alles te maken met hun inzet voor passend voetbal bij Viola.
G-voetbal
Het passend voetbalteam van Viola gaat z'n vijfde jaar in. Het team is gestart met 5 kinderen en de 6de volgde toen snel. Een jaar later waren er al wat meer spelers en konden ze meespelen met de competitie voor het G-voetbal.
De bedoeling voor het team is: passend voetbal 'voor iedereenβ; als het voor wat voor reden dan ook niet goed lukt om in een regulier team te spelen of als er een beperking is. Het leuke van het team is, dat de kinderen rekening met elkaar houden, ondanks dat het leeftijdsverschil groot is en de kinderen allemaal om hun eigen reden in het team zitten.
GSBW zaalvoetbal
Elk jaar doet het team in januari mee met het GSBW-zaalvoetbal. Afgelopen zomer mochten enkele kinderen uit het team samen met de spelers van PSV met de Johan Cruijff Schaal opkomen.
Trainers
De trainers van dit team, Wilfried Baeten, Arie van Gorp en Bjorn van Blerk, geven iedere vrijdag de training en ongeveer om de zaterdag is er een wedstrijd. Ze begeleiden de kinderen in al deze activiteiten.
Verder hebben de trainers meegedaan aan 'Coaches on tour'. Hiervoor hebben zij een voetbal-clinic gegeven op het Libra (revalidatie centrum in Tilburg) dat 1 keer per jaar samen met Willem II een Fit en Fun dag organiseert. Dit heeft als doel kinderen met een beperking zoveel mogelijk aan het sporten te krijgen en ze te laten zien wat er allemaal mogelijk is.
Ook proberen zij -waar dat kan- de kinderen zoveel mogelijk mee te laten doen met de activiteiten van Viola, zoals bijvoorbeeld de 24 uur van Viola. Als de activiteiten niet passend zijn voor de kinderen, dan kijken ze of ze wat kunnen bedenken waar de kinderen wel aan mee kunnen doen. Zo hebben zij ook al twee keer het seizoen met frietjes bij 't Zand afgesloten en de kinderen konden leuk in de speeltuin spelen.
Jubileumjaar
Omdat zij nu voor het 5de jaar voetballen, maken ze het extra feestelijk door er dit jaar een superleuk seizoen met een leuke afsluiting van te maken. Zij hebben hard gewerkt om van 6 teamleden uit te groeien naar de 16 leden waar het team nu uit bestaat.
Dit was allemaal niet mogelijk geweest zonder Zorgboerderij de Hardel Hoeve als sponsor! Maar zonder de inzet van deze bevlogen trainers was dit helemaal niet mogelijk geweest!
Jullie maken het verschil voor deze kinderen en daar zijn de kinderen en ouders jullie zeer dankbaar voor!
Een welverdiend Zonnetje voor deze drie bijzondere heren!!