De 4 muzikanten van harmonie Vlijt en Volharding uit Alphen die bij Den Brouwer als boerenkapel muziek maakten tijdens carnaval zijn door zeer vele mensen herkend. Deze foto hebben wij vorige week reeds toegelicht in deze foto-rubriek.
Op de nieuwe foto die wij vorige week in deze rubriek hadden gezet hebben wij niet zoveel reacties binnen gekregen, maar dat is ook normaal want het was zelfs een afbeelding die in 1948 is gemaakt. Natuurlijk zijn er wel enkele personen herkend en ook zijn wij inmiddels toch in het bezit gekomen van alle namen van de mensen die aan een retraite in Seppe deelnamen. Hierbij geven wij deze namen en doen dat van links naar rechts: Piet Vaarten; Louis Vosters; Ad de Jong; Jan Manders; Fons Minne; Janeke Wildhagen; Kees van de Buis; Jack Lanslots en uiterst rechts Louis van den Ouweland. We zien al deze jonge mannen in een keurig net kostuum aangekleed, en Piet heeft zelfs een polderbroek aan die in die tijd heel modern was. De spijkerbroek was toen nog niet uitgevonden. Trouwens een ’net kostuum’ was in die tijd de norm. Zoals reeds eerder is geschreven waren deze mannen op retraite in Seppe en ook de brug waarop deze foto toen is gemaakt is voor degenen die vroeger ook daar een geestelijke training hebben ondergaan een begrip. Bijna alle foto’s van die tijd zijn op deze brug in Seppe gemaakt. Het was ook een vaste gewoonten dat de mannen die in militaire dienst moesten in het retraitehuis daar eerst werden voorbereid om de dienstplicht goed te kunnen volbrengen.
We zijn de laatste weken bezig met het plaatsen van wat oudere foto’s, omdat we simpelweg weinig foto’s binnen krijgen die van recentere datum zijn. Die zijn uiteraard ook welkom! Voor deze keer dus ook nog een vrij oud exemplaar. Op deze foto zien wij 2 meisjes in keurig nette kleding. Wij verwachten weer jullie antwoorden op onze vraag ”Wie zijn (is) dit ? OF Telefoon: (Frans) 0623239255 OF (Ad) 0623022185.
Tot zover weer deze aflevering en graag weer tot volgende week.