Op 18 juni vond een inspirerende vrijwilligersbijeenkomst plaats, georganiseerd door ANWB AutoMaatje. Deze bijeenkomst was bedoeld om huidige en potentiële vrijwilligers te informeren en te enthousiasmeren over het belang en de impact van deelname aan dit mooie initiatief.
De middag begon met een warme ontvangst waar alle aanwezigen konden genieten van koffie, thee en heerlijke stroopwafels. Myriam Mostart van de ANWB trapte de bijeenkomst af met een boeiende presentatie. Zij benadrukte het sociaal mobiliteitsprobleem in Nederland, waarbij rond de 1.000.000 mensen, waaronder veel 65-plussers en mensen met een gezondheidsbeperking, niemand in hun omgeving hebben voor praktische hulp of vervoer. Dit komt neer op ongeveer 6% van de bevolking. In onze eigen gemeente betekent dit dat ruim 600 inwoners hiermee te maken hebben.
Tijdens de presentatie werden verschillende belangrijke onderwerpen besproken:
• Doel van ANWB AutoMaatje
• ANWB AutoMaatje is sociaal vervoer
• Hoe werkt ANWB AutoMaatje?
• Deelnemer ANWB AutoMaatje
• Chauffeur ANWB AutoMaatje
Er zijn ook inspirerende verhalen en informatie gedeeld door enkele ervaren vrijwilligers. Zij vertelden over hun persoonlijke ervaringen en de voldoening die zij halen uit het helpen van mensen in de gemeenschap die minder mobiel zijn.
Wil jij ook deelnemen aan dit mooie infinitief? Wij zijn nog op zoek naar chauffeurs, een vaste planner voor de donderdagochtend en planners die willen invallen als een van de vaste planners afwezig is.
Voor meer informatie over deze leuke vacatures: