Op maandag 4 mei is het nationale dodenherdenking. Dit jaar met extra aandacht vanwege de 75 jarige bevrijding van Nederland. Normaal gesproken houden we een herdenking in de Ledevaertkerk en op het Raadhuisplein in Chaam. Vanwege de maatregelen om de gevolgen van het coronavirus te beperken kan dat dit jaar niet. Ook de landelijke herdenking is aangepast aan de huidige maatregelen.
Daarom is er gekozen voor een alternatief dat toch recht doet aan alle burgers en militairen die in Nederland of waar ook ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesoperaties.
Toespraak burgemeester
Burgemeester Joerie Minses neemt eerder die dag een toespraak op en legt een krans bij het monument op het Raadhuisplein. Ook legt de heer Van der Steen een krans namens de VIM (Vereniging Indië Militairen). U kunt deze opnames bekijken via onze Facebookpagina (facebook.com/gemeenteAC) om 18.30 uur.
Wat je zelf thuis kunt doen om stil te staan bij deze herdenking kun je hier zien.
Laten we samen herdenken in verbondenheid.
De foto bij dit bericht is gemaakt door Rene en Peter van der Krogt.